Gulliveři brněnské derby nezvládli

Ve druhém kole nové sezóny Gulls čekalo brněnské derby na půdě Bulldoků. Ti pro tento souboj zvolil už lehce sešlý, nicméně stále velmi kvalitní prostor staré městské sportovní haly Vodova. Oba brněnské celky v prvním kole vyhráli, Bulldoci vyhráli v Jaroměři fotbalově 3:1, Gulliveři doma předčili České Budějovice 6:3 a do derby ani jeden z týmů nešel s nulou na kontě a obavou trapného momentu při placení.

V živé paměti byla loňská porážka 2:11, kterou Gulls vstoupili do sezóny. A bohužel už ve 4. minutě si Gulls mohli říkat “Je to jako deja vu, tady už jsem někdy byl,” protože jejich velkou chybu při střídání využili Žižka s Konečným. Světlé momenty měli i Gulliveři, ale ani z vyložených gólovek nedokázali vytěžit onen zlatý poklad a skóre přibývalo jen na jedné straně časomíry. Do kabin se odcházelo za stavu 0:4 pro Bulldoky.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil. To však bylo jediné, protože Gulliveři pokračovali ve své totální střelecké impotenci a Bulldoci se nikam hnát nemuseli. Nepomohli ani dvě přesilové hry, ve kterých Gulls tlačili jako Vermacht v Ardenách. Ani z toho se však neurodilo a i po 40 minutách byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový.

Stále však byl čas skóre posunout do přijatelné roviny a se zápasem ještě něco udělat. Tato idea se však začala záhy bortit, 3 minuty po úvodním hvizdu poslední části zvýšil na 5:0 Černovický. V 52. minutě už to bohužel bylo 0:8 a vzpomínky na loňské první kolo ožily naplno. Ilustrací bezmoci byl i neuznaný gól nebo nevyužití pětiminutové přesilovky poté, co domácí Vojtíšek zřel kartu červené barvy po zákroku na Zbořila. Střelecký zmar alespoň lehce mírnil chvíli před koncem Kouřil.

I tak se však pro Gulls jednalo o velikou lekci. Ale je to jen sport a je to jen druhé kolo. Další utkání hrají Gulliveři v neděli v 17:30 proti jednomu z favoritů soutěže, Kanonýmům Kladno.

Bulldogs Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:1
branky:
5. Josef Žižka, 8. Matyáš Němec, 19. Matyáš Němec, 20. Matyáš Němec, 43. Jan Černovický, 47. Adam Konečný, 50. Filip Sedmera, 52. Josef Žižka – 59. Štěpán Kouřil; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 3 + Jan Vojtíšek ČK3 + 5:1; využití: 0:0; diváků: 151; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 20 – Matyáš Krupa 14, Adam Lysák 3; po třetinách: 4:0, 0:0, 4:1;