Vzpomínky ožívají. Gulliveři vyzvou Letku.

Není tomu zas tak dávno, kdy Gulliveři s Letkou bojovali v semifinále Národní ligy o postup do finále. V sezóně 2018/19 z tohoto střetu nakonec vyšli po pětizápasové bitvě vítězně Gulls a následně přes Rožnov postoupili do 1. ligy. V ní se nyní oba celky střetnou znovu, Letka totiž před loňskou sezónou měnila soutěžní příslušnost právě s celkem z Rožnova pod Radhoštěm.

A i když je působení týmu ze severu Moravy v 1. lize rok staré, potkají se v ní oba týmy zcela poprvé, protože ukončení sezóny v loňském roce tomu nechtělo jinak. Jednu věc pak mají oba týmy společnou, a to že Gulliveři i Letka už si na domácí půdě připsali skalp jednoho z největších favoritů soutěže, to když Gulls porazili Kanonýry Kladno, Letka pak doma udolala hráče Karlových Varů. Na rozdíl od Gulliverů však Letka prohrála již tři utkání v řadě a proti týmu z Brna bude chtít tuto ne příliš lichotivý trend zvrátit.

To Gulliveři dokázali zvládnout poslední dva duely proti havířovským týmům a s 12 body již mají značný polštář nad skupinou týmů na chvostu tabulky. Nicméně natáhnout úspěšnou sérii na tři zářezy v řadě by i tak přišlo vhod, jelikož příští víkend čeká Gulls doma další těžký sok v podobě již zmíněných Karlových Varů, načež 28. října zavítají do Znojma a pak doma přivítají Chomutov, což se suma sumárum rozhodně nedá definovat jako lehký los.

Hrát se bude v sobotu v 17 hodin na hale TJ Slavie v Malých Hošticích nedaleko Opavy. Utkání můžete tradičně sledovat online, a to jak psanou i video formou.
Psaný online najdete zde.
Video online najdete zde.