Sváteční derby. Gulliveři vyrazí na 28. října do Znojma.

Statní svátek 28. října, kdy si připomínáme vznik Československa, přinese do florbalového další utkání napříč nejvyššími soutěžemi u nás. Žádné volno se tak nekoná a Gulliveři v rámci oslav vzniku republiky vyrazí k jihomoravskému derby do Znojma.

S tím se Gulls v ligové soutěži utkají poprvé od ledna 2020, kdy tým z jihu Moravy doma dokázali porazit 5:3. Oba týmy se však dvakrát potkali v rámci předsezónní přípravy a tak nepůjde o nějaké setkání z neznámou tváří.

Oba celky dělí v tabulce 1. ligy pět bodů. Znojmo je s 18 body na čtvrté pozici, kterou sdílí s dalším soupeřem Gulls, Chomutovem. Svěřenci Jana Štastníka si zatím vedou vcelku dobře, když nad jejich síly byli pouze Ústí, Karlovy Vary a právě Chomutov. Nelze si také nevšimnout, že se celek Znojma ve velkém spoléhá na výpůjčky ze střešovického Tatranu. Celkem má Znojmo na soupisce 7 hráčů na střídavé starty, jmenovitě jde například o Jonáše Kreysu, Dalibora Švédu a další.

To Gulliveři se po dvou nezdarech v řadě propadli na 8. místo tabulky, stále však pod sebou mají slušný bodový polštář. Nicméně los, který hned v neděli Gulls do cesty postaví Chomutov, svádí k myšlenkám, že by se body z jihomoravského derby docela hodily.

Utkání startuje na znojemské hale v 18 hodin a pokud se nechystáte na výlet, můžete jej sledovat online.
Psaný online přenos.
Video online přenos.