Polovina základní části je tady. Gulls zamíří do Petrovic

Je půlka listopadu a základní část dospěla krom jednoho střetnutí do své poloviny. Tím zbývajícím utkáním bude pro Gullivery výjezd až na polskou hranici, tedy do Petrovic u Karviné.

V sezóně, kdy je počet odehraných utkání v základní části důležitější než kdy dřív, už stihly týmy 1. ligy odehrát celkem 12 soutěžních duelů. S odehráním 13. kola tak soutěž získá jistotu, že i v případě jejího náhlého zastavení z pandemických důvodů, bude legislativně možné papírově určit postupující i sestupující. Tato pojistka byla v systému soutěže zabudována už loni, nicméně pouhých 7 odehraných utkání znemožnilo její aktivaci a sezóna skončila zmražena.

Gulliveři za 12 duelů nasbírali 16 bodů a drží se v klidných vodách na 8. příčce tabulky. Navíc se letos zatím můžou opřít o stabilní výsledkovou výkonnost, kdy dokážou papírově slabší týmy pravidelně porážet a díky tomu mají pevnou půdu pod nohama.

To stejné se úplně nedá říct o celku Petrovic, který se s 6 body nachází těsně nad dnem prvoligového oceánu a pro vyhnutí se bojům o udržení budou mít co dělat. Statistikám Petrovic vládne Ondřej Firda s 15 kanadskými body. Ten má již bohaté zkušenosti z dresu Vítkovic, za které hrál ještě v předloňské sezóně například na Poháru mistrů, kde dokonce i skóroval do sítě finského Classicu.

Utkání se hraje v neděli v 16 hodin a sledovat ho můžete online.
Textový online přenos zde.
Video online přenos zde.