O NÁS

Jsme Gullivers

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers je jedním z největších florbalových klubů v Brně s víc než dvacetiletou tradicí. Naše týmy jsou založené na odchovancích a účastní se nejvyšších celostátních mládežnických soutěží. O výchovu dětí se starají kvalifikovaní trenéři, jejichž snahou je inovovat tréninky a sledovat nejnovější trendy. Využíváme nejkvalitnější sportoviště v centru Brna, multifunkční areál TJ Sokol Brno I, který přímo v centru města poskytuje unikátní zázemí pro všestranný sportovní rozvoj našich členů.

Mise

Naším posláním je přinášet dětem v Brně tu nejlepší výchovu jak po sportovní, tak osobnostní stránce. Navazovat na stoletou tradici sokolských hodnot všestrannosti a budovat u nich pozitivní vztah k florbalu a sportu obecně. Z mladých sportovců pak vychovávat ty nejlepší florbalové hráče.

Hodnoty

Naší základní hodnotou je lidským přístupem vytvářet přátelské prostředí v klubu a společnosti a při práci s hráči dbát na význam kolektivu a správnou výchovu. Naší motivací je radost z florbalu, sdílená s našimi členy, fanoušky a veřejností. Věříme, že kvalitní prostředí, systematická výchova a lidský přístup povede k produkci unikátních hráčů a osobností.

Vize

Byli jsme v začátcích zrodu a rozmachu florbalu v České republice a chceme dál pracovat na jeho vývoji a být aktivní součástí toho, až dosáhne svého konečného cíle plné profesionalizace. Chceme být lídrem ve výchově mládeže v regionu a systematicky připravovat hráče pro vrcholový sport tak, aby byli schopni dosáhnout nejvyšších cílů bez toho, že by to na nich zanechalo negativní následky. Rozvojem mladých talentů vychováme florbalisty, kteří klub dotáhnou k těm nejlepším výsledkům v těch nejvyšších soutěžích, včetně zatím chybějící mužské Superligy. Chceme nabízet i možnost různých výkonnostních úrovní, kdy si u nás sport a florbal užije jakýkoli obyvatel města Brna. Pro tyto cíle máme v úmyslu v budoucnu vybudovat vlastní kvalitní zázemí.

„ G u l l i v e r s   A   D i f f e r e n t   U n i v e r s e “

Struktura

Základna klubu se nachází přímo v centru města na Sokole Brno I na Kounicově ulici. TJ Sokol Brno I nám zde poskytuje silné zázemí, stabilitu a multifunkční sportovní prostory. Kromě Brna-střed působíme také v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc (více zde) a provozujeme kroužky na školách.

Našim členům nabízíme 3 výkonnostní úrovně florbalu:

  1. vyšší výkonnostní florbal, kde hráči hrají, nebo je cílem hrát nejvyšší soutěže pořádané Českým florbalem (A-týmy)
  2. nižší výkonnostní florbal, kde hráči hrají nižší soutěže pořádané Českým florbalem nebo alternativní soutěže či nepravidelné turnaje (B-týmy)
  3. volnočasový florbal, kde hráči trénují, ale utkání/turnaje hrají sporadicky (Mix, kroužky)

Práci s hráči se u nás věnuje 20 licencovaných trenérů, z toho 2 vlastní druhou nejvyšší trenérskou licenci B. Na práci s hráči, nastavení a dodržování sportovní koncepce dohlíží šéftrenér klubu. Úzce spolupracujeme s Českým florbalem, kde se účastníme projektů pomáhajícím rozvoji klubů. Naši trenéři se zapojují i jako trenéři reprezentačních výběrů, školitelé nebo metodici. Mimo pravidelné soutěže Českého florbalu, kde všechny mládežnické kategorie hrají nejvyšší ligy, pořádáme také mezinárodní florbalový turnaj pro kategorii elévů (www.turnajelevu.cz), příměstská letní sportovní soustředění a zúčastňujeme se významných florbalových turnajů, kde poměřujeme síly s nejlepšími českými nebo i zahraničními týmy.

Historie

Historie florbalového oddílu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  sahá do druhé poloviny 90.let minulého století, tedy do doby, kdy byl tento sport v České republice teprve v začátcích.

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době na rozdíl od mnohých jiných oddílů reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

Na jaře roku 2006 došlo k jednání mezi oběma kluby, které vyústilo v jejich sloučení pod záštitou Sokola Brno I. Tím byl vytvořen jeden z největších oddílů v Jihomoravském kraji vystupující pod jménem Gullivers Sokol Brno I. Od sezony 2013/14 je jméno klubu doplněno o název generálního partnera firmu EMKOCase a.s..

V posledních letech se klubu daří expandovat mimo centrum do dalších částí města Brna a ve spolupráci s místními Sokoly provozuje tréninky i v městských částech Líšeň a Komín. Několik let také úspěšně vede florbalové kroužky na školách ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru. Od roku 2018 spolupracuje s jedním z největších klubů v Brně Florbal Židenice, který má silnou složku ženského florbalu a je to tak logické spojení sil.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  má v současnosti přihlášeno 16 týmů v rámci Českého florbalu. Tradičně se věnuje výchově mladých talentů, z nichž řada již ozkoušela i superligovou soutěž mužů, nebo dokonce reprezentaci. Mužský tým aktuálně hraje 1. ligu, mládežnická družstva pak nejvyšší možné mládežnické soutěže.