Skills


Vítejte na stránce Skills, která slouží k nácviku dovedností doma nebo jinde, mimo tréninkové jednotky, za využití minimálního prostoru a pomůcek. Najdete zde systém krátkých videí, které ukazují a popisují zvládnutí florbalových a pohybových dovedností, které slouží k jejich nácviku.

Skills jsou rozděleny dle obtížnosti a typu na Floorball Skills a Athletic Skills a na Level 1, Level 2, Level 3, Level 4, Level 5, které odpovídají zvyšující se obtížnosti cvičení.

Hráč začíná s dovednostmi na Levelu 1, pokud dovednosti zvládne (není zapotřebí všechny, vždy je uveden minimální počet nutný k dalšímu postupu), přesune se na Level 2, následně Level 3 atd. Cílem je získat všechny Levely a dotáhnout oba Skills Tree do konce. Pokud hráč Level zvládne, případně celý Skills Tree (nebo Level nebo Skills Tree se všemi Skills), získá Achievement, který mu bude zapsán na stránce Achievements.

Takže neváhej a pusť se do toho. Trénuj, zlepšuj se a staň se mistrem dovedností!

NEZAPOMEŇ, že všechny cvičení je třeba provádět precizně, nejde o to, aby se cvičení nějak udělalo, ale aby bylo zvládnuté dobře a s co nejlepší kontrolou. Dodržuj prosím následující základní pravidla:

Floorball Skills

  1. Snaž se mít zvednutou hlavu a nedívat se jen stále do země a na míček, ale sleduj i své okolí, ideální je cvičení zvládnout s co nejmenší nutnou zrakovou kontrolou.
  2. Pokud není uvedeno, nebo to není zapotřebí, drž florbalku vždy oběma rukama.
  3. Cvičení prováděj v co největší rychlosti, ale za dodržení dobrého provedení cviku (rychlost provedení cviku ve většině případů zásadním způsobem ovlivňuje obtížnost cvičení).

Athletic Skills

  1. Před tím než začneš se pořádně rozcvič a protáhni, ať se při provádění cviků nezraníš.
  2. Dodržuj správné provedení cviku a jeho rozsah (správné provedení a rozsah cviku ve většině případů zásadním způsobem ovlivňuje obtížnost).
  3. Nespěchej na to, aby si hned cvik zvládl, některé cviky jsou těžké, zkoušej je postupně pomalu a opatrně.

A pamatuj, známá sportovní rada zní Pokud budeš šidit, šidíš jen sám sebe.

Tak pojď na to a začni ve Skills Menu na Levelu 1.